Szkolenie organizacji proobronnych w Błękitnej Brygadzie

W jednodniowych zajęciach , prowadzonych przez doświadczonych żołnierzy zawodowych  1 batalionu Legionów Błękitnej Brygady , uczestniczyło około 60 osób z różnych organizacji  proobronnych działających na terenie naszego regionu i nie tylko : Stowarzyszenia Gwardia Narodowa Szczecin , Stowarzyszenia Rota Nakielska, Związku Strzeleckiego „Strzelec”  ze Szczecina i uczniowie klasy mundurowej z VII LO im. K.K. Baczyńskiego, również ze Szczecina.

Zajęcia rozpoczęły się  od powitania uczestników przez dowódcę 12 Brygady Zmechanizowanej generała brygady Dariusza Górniaka i przedstawiciela Biura do Spraw Proobronnych MON.Następnie kierownik zajęć  kapitan Przemysław Szreder omówił warunki bezpieczeństwa i podzielił uczestników na dwa bloki tematyczne,  dotyczące  taktyki i szkolenia ogniowego.  Rozpoczęło się szkolenie. 

Na poszczególnych punktach nauczania szkoleni – pod fachowym okiem instruktorów  z 4 kompanii piechoty zmotoryzowanej  -  poznali  podstawowe tajniki taktyki z wykorzystaniem KTO Rosomak, działania w obronie,  topografii, udzielania pierwszej pomocy, zasad łączności   oraz wykonali  strzelania  bojowe  z karabinka AKMS i strzelania  z wykorzystaniem symulatora strzelań „Śnieżnik” oraz ćwiczenia w rzucaniu granatami.

Po zakończeniu zajęć odbyło się ich krótkie podsumowanie, po którym członkowie organizacji proobronnych oraz młodzież szkolna przekazała broń do magazynów . Po południu uczestnicy  szkolenia ,pełni nowych doświadczeń i wrażeń, bezpiecznie  opuścili koszary Błękitnej Brygady ze Szczecina.

Szkolenie w 12 Brygadzie Zmechanizowanej jest kolejnym z całego cyklu szkoleń organizowanych i koordynowanych przez Biuro do Spraw Proobronnych w 2016 roku. Cykl obejmuje ponad 30 szkoleń ogólnowojskowych i specjalistycznych, organizowanych we współpracy z jednostkami wojskowymi na terenie całego kraju.


Tekst i zdjęcia: kapitan Janusz Błaszczak [12 BZ Szczecin]

2016-10-16 15:35

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.