Szkolenie poligonowe dywizjonu przeciwlotniczego 12 Brygady Zmechanizowanej

W dniach: od 09 do 13 kwietnia br. około 70 żołnierzy oraz 20 jednostek sprzętowych z dywizjonu przeciwlotniczego 12 Brygady Zmechanizowanej szkoliło się na 21 Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach.

Głównym celem ćwiczenia poligonowego przeciwlotników Błękitnej Brygady było planowanie użycia elementów ugrupowania bojowego dywizjonu oraz organizowanie współdziałania z przydzielonym dywizjonem przeciwlotniczym z 8pplot w czasie osłony przeciwlotniczej Brygady w pasie sił przesłaniania oraz na pomocniczym kierunku natarcia przy wykorzystaniu przylegających terenów nadleśnictw: Czarnobór, Okonek, Borne Sulinowo.

Wydzielone zespoły ogniowe z 1 i 2 baterii przeciwlotniczej dywizjonu zostały sprawdzone z współdziałaniem z przydzielonym pododdziałem przeciwlotniczym w czasie oddziaływania środków napadu powietrznego w działaniach zbliżonych do rzeczywistych działań bojowych.
„Żołnierze dywizjonu przeciwlotniczego 12 Brygady Zmechanizowanej poprzez działania realizowane w czasie szkolenia poligonowego wyrabiają właściwe nawyki w zakresie planowania, organizowania oraz zwalczania realnych celów powietrznych oddziaływujących na kierunku natarcia brygady” – podpułkownik Dariusz Medziński.

Po raz kolejny przeciwlotnicy Błękitnej Brygady udowodnili poprzez realizacje założonych zadań taktycznych wysoki profesjonalizm oraz zaangażowanie w osiągnięciu założonych celów szkoleniowych.

Tekst: por. Bartłomiej Kulesza 12BZ Zdjęcia: por. Bartłomiej Kulesza12BZ, st. sierż. Krzysztof Butryn dplot/12BZ


Źródło: 12 Brygada Zmechanizowana
2018-04-16 19:50 12 Brygada Zmechanizowana, Poligon lotniczy Nadarzyce, Borne Sulinowo

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.