W drodze

Manewry taktyczne w trakcie ćwiczenia pod kryptonimem ANAKONDA-18 są realizowane bardzo dynamicznie, dlatego żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej działają nie tylko na poligonie drawskim.

W czwartek 08 listopada br. w bardzo wczesnych godzinach porannych żołnierze 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu otrzymali zadanie wykonania marszu, aby przemieścić siły i środki batalionu w krótkim okresie czasu na dużą odległość. Wymusiło to przygotowanie planu dla wszystkich pododdziałów batalionu, które dysponują nie tylko kołowymi transporterami opancerzonymi Rosomak, ale również różnorodnym sprzętem specjalistycznym z dziedziny logistyki oraz łączności.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty otrzymanego zadania sekcja S-4 batalionu musiała bardzo szczegółowo zaplanować całą operację, aby szybko i bezpiecznie wykonać ten marsz. Przeanalizowanie wszelkich drobiazgów pozwoliło batalionowi wykonać to zadanie wzorowo, aby być w gotowości do wykonywania kolejnych zadań w rejonie oddalonym o wiele kilometrów od poligonu drawskiego.

Swoimi przemyśleniami podzielił się Dowódca 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej podpułkownik Paweł Bednarz, który w nowym rejonie przygotowuje już podległych żołnierzy do zbliżających się następnych zadań. „Żołnierze 3 batalionu bezpiecznie dotarli w nakazany rejon. Teraz muszą tylko odtworzyć zdolność bojową i czekają już na kolejne wyzwania podczas ćwiczenia pk. ANAKONDA-18. Wierzę, że poradzą sobie z każdym zadaniem” – podsumował podpułkownik Bednarz.

Tekst: por. Błażej Łukaszewski Zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski, Norbert Kalisiński


2018-11-11 21:32 ANAKONDA 18

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.