WIZYTA DOWÓDCY 2-8 BATALIONU KAWALERII

W dniu 01.02.2018r. na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyła się wizyta delegacji przedstawicieli wojsk amerykańskich z 2-8 Batalionu Kawalerii.

Celem spotkania było zapoznanie się z możliwościami szkoleniowymi i logistycznymi poligonu oraz praktyczne przeprowadzenie rekonesansu obiektów szkoleniowych i logistycznych.
Stronę amerykańską reprezentowali: ppłk Timothy FERGUSON – dowódca 2-8 Calvary Battalion, sierż. Bryan FISHER – przedstawiciel 2-8 Calvary Battalion, Stephen DOMINGOS – przedstawiciel 7th Army Training Command.

Rekonesans rozpoczął się od spotkania strony amerykańskiej z Komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk. Markiem GMURSKIM.
Płk GMURSKI wyraził chęć współpracy z wojskami amerykańskimi podkreślając jednocześnie, że wszelkie przedsięwzięcia realizowane z żołnierzami armii Stanów Zjednoczonych przebiegają bezproblemowo od 2014 roku.
Dodatkowo Komendant Centrum przedstawił informację dotyczącą działań szkoleniowych, które można realizować na terenie poligonu drawskiego.
Następnie szef sekcji poligonowej mjr Jarosław Chłopik szczegółowo przedstawił prezentację dotyczącą możliwości szkoleniowych i logistycznych CSWL Drawsko.
W dalszej kolejności odbył się praktyczny rekonesans obiektów. Żołnierze amerykańscy stwierdzili, że ww. obiekty mogą w pełni zabezpieczyć ich pobyt na poligonie drawskim.

Tekst i zdjęcia: mjr Jarosław CHŁOPIK


2018-02-02 13:10 CSWL Drawsko, Poligon Drawski, USArmy

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.