Wojny wygrywa rezerwa

„Wojny wygrywa rezerwa” – powszechnie znane jest to powiedzenie, jednak od teoretycznych rozważań 12 Brygada Zmechanizowana preferuje praktyczne działanie.

Z tego powodu 95 żołnierzy stawiło się do 12 Brygady Zmechanizowanej, aby w dniach 18 – 22 listopada br. wziąć udział w szkoleniu rezerwy w ramach 12 Grupy Zabezpieczenia Medycznego pod dowództwem podpułkownika Przemysława Musieja.

Głównym celem tego szkolenia było przypomnienie oraz doskonalenie wiedzy ogólnowojskowej i medycznej. Żołnierze przede wszystkim wykonywali zadania z medycyny taktycznej: rozwinęli placówkę medyczną w warunkach polowych, udzielali I pomocy medycznej po użyciu broni masowego rażenia, a także realizowali przedsięwzięcia leczniczo – ewakuacyjne.

„Mamy nadzieję, że takie szkolenia będą realizowane częściej, bo widzimy potrzebę zgrywania Grupy Zabezpieczenia Medycznego z 12 Brygadą, ponieważ praktycznego szkolenia nigdy nie jest za wiele” – podsumowała kapitan Małgorzata Lipińska – Kozera, która w „Błękitnej” Brygadzie pełni obowiązki Asystenta Dowódcy do spraw służby zdrowia.

Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski


Źródło: 12 Brygada Zmechanizowana
2019-11-25 11:41 Rezerwa, Ćwiczenia, Armia Polska, Medycy, Opieka Zdrowotna

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.