"WYBUCHOWA" lekcja

Choć nie wiedzą jeszcze czy zostaną żołnierzami to chętnie biorą udział w regularnych spotkaniach z żołnierzami 2. stargardzkiego batalionu saperów by o wojsku dowiedzieć się jak najwięcej.

28 marca br. klasa o profilu bezpieczeństwo- publiczne z II Liceum Ogólnokształcącego ze Stargardu wraz z wychowawcą Jarosławem Bieńkowskim przyjechała na poligon drawski by odbyć „wybuchową” lekcję.

Uczniom zostały przedstawione i wyjaśnione zasady bezpieczeństwa, a następnie instruktorzy przystąpili do wykonania elektrycznych sieci wybuchowych wraz z omówieniem.
Punktem kulminacyjnym zajęć było wysadzanie. Po komendzie „gotów” kilku ochotników przy pomocy zapalarki dokonało detonacji materiału wybuchowego.

Nad bezpiecznym przebiegiem zajęć czuwała doświadczona kadra saperska - podporucznik Jakub Zymiera oraz podporucznik Krzysztof Sławinowski.

Dowódca batalionu podpułkownik Mirosław Zyber na podsumowaniu i omówieniu zajęć wręczył certyfikaty „Sapera”, które będą upamiętniały udział w zajęciach z minerstwa.


Źródło: 2. Stargardzki Batalion Saperów
2018-04-01 18:46

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.