Żandarmeria Wojskowa zatrzymała dwie osoby za korupcję.

20 listopada br. Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 2 pracowników Stołecznego Zarządu Infrastruktury i 4 przedsiębiorców, którzy udzielali i przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za obietnicę zlecenia prac finansowanych przez SZI.

Wobec jednego z zatrzymanych pracowników SZI sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesiecznego aresztu tymczasowego.

Śledztwo w sprawie czynów polegających na udzieleniu korzyści osobistych i majątkowych osobie pełniącej funkcję publiczną przez przedstawicieli firm remontowo-budowlanych, czyli o czyny z art. 228 § 1 kk i 229 § 1 kk, prowadzi Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Wydział ds. Wojskowych w Warszawie.

W śledztwie wszczętym na podstawie ustaleń własnych Żandarmeria Wojskowa wyjaśnia również wątki dotyczące nieprawidłowości podczas realizacji w latach 2016-2017 umów na roboty budowlane i remontowe oraz w zakresie opracowania dokumentacji projektowych.

Tekst: Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]

Źródło: Żandarmeria Wojskowa
2018-11-26 12:28 Żandarmeria Wojskowa, Zatrzymanie podejrzanych, Korubcja

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.