Zawody taktyczno strzeleckie SINGLESHOT 2018

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyły się międzynarodowe zawody w strzelectwie taktycznym połączone z seminarium dla żołnierzy Wojska Polskiego.

Udział wzięły 44 pary strzelców wyborowych Wojska Polskiego, strzelców sportowych i strzelców zagranicznych.
SZYBKOŚĆ, PRECYZJA, WSPÓŁPRACA to hasła, które przyświecały tym zawodom i które zawodnicy musieli wypełnić, aby stanąć na podium SINGLESHOT 2018.

Zawody były zorganizowane pod patronatem CSWL Drawsko i Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz w ramach współpracy z Wojskowym Klubem Sportowym Poligon Drawski.

Pierwszym etapem zawodów było zorganizowane seminarium dla żołnierzy WP. Tutaj strzelcy mogli porozmawiać i zgłębiać tajniki strzelectwa z takimi sławami jak szkoleniowiec Eduardo de FONTCUBERTA czy mjr rez. Wojciech JAGIELSKI współtwórca „Szkoły Duchów”.
Tematyka seminarium obejmowała m.in. potencjał karabinów typu magnum i ich zastosowanie i możliwości w realiach współczesnych konfliktów, taktykę działań snajperskich w parach i trójkach, balistykę kalibrów typu magnum na przykładzie 338LM.

W sobotę 24 listopada rozpoczęto zadania ogniowe na Strzelnicy Jaworze, na które złożyły się 3 zadania dzienne i trzy nocne, w tym stage organizowany przez Fabrykę Broni Łucznik Radom.
Zadania polegały na ostrzeliwaniu z różnych postaw i różnej broni celów na dystansach od 10 do 1000 m. Około 16:00 nastąpiła przerwa techniczna i przygotowanie torów do strzelań nocnych z użyciem optoelektroniki nokto- i termowizyjnej oraz rakiet oświetlających.

Podczas całych zawodów uczestnicy zapoznali się z konstrukcjami takimi jak karabin MSBS/Grot M762, karabinek MSBS/Grot 5,56 oraz pistolet samopowtarzalny PR-15 Ragun, które przygotowała Fabryka Broni.

Zawody zwyciężył team międzynarodowy składający się z zawodników z Polski i Holandii.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu wyszkolenia, jaki zaprezentowali podczas zawodów.


Źródło: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych DRAWSKO
2018-11-26 13:41 Zawody strzeleckie, SINGLESHOT 2018, CSWL Drawsko

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.