Złodzieje laptopów w rękach Żandarmerii Wojskowej

Żołnierze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w wyniku intensywnych działań dochodzeniowo-śledczych i operacyjnych ujęli sprawców kradzieży laptopów ze Składu Materiałowego w Zegrzu.

O kradzieży sprzętu IT żandarmi dowiedzieli się 13 grudnia 2017 roku. W wyniku niezwłocznie podjętych czynności ustalili, że do kradzieży 13 laptopów wchodzących w skład zestawów z radiostacją HARRIS doszło pomiędzy 1 sierpnia a 5 grudnia 2017 roku. Łączna wartość skradzionego mienia została wyceniona na 333 665 zł.

Pomimo okresu, jaki upłynął od kradzieży, żandarmi szybko ustalili sprawców przestępstwa. W proceder zamieszanych było kilka osób z przeszłością kryminalną, które były zatrudnione w firmie zewnętrznej wykonującej prace związane z modernizacją systemu ciepłowniczego. Żandarmi ustalili również osobę, która zajmowała się sprzedażą skradzionego sprzętu.Ponadto w wyniku sprawdzenia wytypowanych lombardów i komisów żołnierze ŻW odzyskali 3 laptopy i zebrali informacje, dzięki którym istnieje szansa na odzyskanie pozostałych. Warto podkreślić, że zakończone sukcesem czynności żołnierzy Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej to zasługa nie tylko ponadprzeciętnego zaangażowania i profesjonalizmu, ale również doskonałej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Poznaniu i Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku. Nadzorujący śledztwo Prokurator Działu ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Warszawa – Ursynów w Warszawie postawił zatrzymanym zarzut popełnienia przestępstwa zaboru w celu przywłaszczenia mienia znacznej wartości, tj. określonego w art. 278 & 1 kk w zb. z art. 294 & 1 kk w zw. Z art. 11 & 2 kk.

Tekst: Rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko Zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści - Archiwum]
2018-02-05 13:28

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.