Zły Łęg - przeprawa na poligonie w Drawsku Pomorskim

Organizacja pokonywania przeszkód wodnych w warunkach zbliżonych do działania na polu walki była tematem kursu szkoleniowo – metodycznego Dowódcy „Dwunastki” na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

W ostatnich dniach dowodzenia 12 Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną generał dywizji Maciej Jabłoński na terenie CSWL Drawsko przeprowadził kurs szkoleniowo – metodyczny nt. „Organizacji pokonywania przeszkody wodnej”.

Celem dwudniowego kursu było przedstawienie najlepszych form organizacji w zakresie szkolenia oraz prowadzenia ćwiczeń z pokonaniem przeszkody wodnej, ujednolicenie i ukierunkowanie szkolenia oraz doskonalenie wiedzy dowódców.

Pierwszego dnia uczestnicy szkolenia wzięli udział w zajęciach teoretycznych połączonych z pokazem statycznym sprzętu wojskowego. Podczas zajęć realizowano zagadnienia z organizacji i przygotowania do pokonywania przeszkody wodnej. Drugiego dnia, szkolenie odbyło się w formie praktycznej w oparciu o przeszkodę wodną jeziora „Zły Łęg”.

Podsumowując zajęcia, generał dywizji Maciej Jabłoński sprecyzował wnioski z przebiegu kursu oraz postawił zadania dowódcom podległych jednostek do przyszłej działalności szkoleniowo-metodycznej.

Tekst i foto: por. Bartłomiej Kulesza 12SDZŹródło: 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana
2020-10-03 20:19 Dowództwo, 12 Dywizaja, Szczecin, Poligon, Drawsko Pomorskie, CSWL DRAWSKO, Przeprawa wodna

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.