ŻOŁNIERSKA PAMIĘĆ w regionie.

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych, zwaną też Świętem Zmarłych.
W dniu Wszystkich Świętych ludzie przychodzą na cmentarze, aby pomodlić się za swoich najbliższych zmarłych, przyjaciół, a także bohaterów narodowych, którzy oddali swoje życie w obronie ojczyzny.
Tradycyjnie jak co roku, przedstawiciele Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych wraz z Komendantem płk Markiem GMURSKIM oddali hołd wszystkim zmarłym, a w szczególności, zmarłym żołnierzom i pracownikom jak i bohaterom wojennym zapalając znicze na Cmentarzu Wojskowym w Drawsku Pom.

Tekst i zdjęcia: st.chor. Marcin CZERWIŃSKI, p. Agnieszka PIEŚLAK

16 Wojskowy Oddział Gospodarczy Oleszno.
Delegacja 16 WOG uczciła również pamięć Polskich Żołnierzy poległych podczas operacji pomorskiej w lutym i marcu 1945r., zapalają symboliczne znicze na płytach nagrobnych oraz składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem.
W akcję zaangażowali się także Weterani kół terenowych z Drawska Pomorskiego i Wałcza, Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
Wraz z nami bardzo chętnie uczestniczyły dzieci z grupy 0B ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Drawska Pomorskiego pomagały również w zapalaniu zniczy.

12. BAZA BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH MIROSŁAWIEC
W dniu 30.10.2017 r. delegacja żołnierzy z 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych realizowała przedsięwzięcie ,,Żołnierska Pamięć'' w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych oraz Narodowym Świętem Niepodległości.
Uporządkowano otoczenie pomnika poświęconego ofiarom katastrofy samolotu CASA C-295M w Mirosławcu oraz otoczenie Tablicy Pamiątkowej poświęconej żołnierzom, którzy służąc w Mirosławcu zginęli w wypadkach lotniczych.
Żołnierze naszej jednostki odwiedzili również miejsca, w których zginęli żołnierze Sił Powietrznych oraz miejsca ich pochówku.
- grób ppłk. Dariusz PAWLAK w m. Mirosławiec,
- miejsce w m. Ostroróg, w którym zginęli ppłk dypl. pil. Wacław MACKO oraz ppłk dypl. pil. Bogdan KAWKA,
- grób płk pil. Andrzej WYCIŚLIK w. m. Wałcz,
- grób ppłk Wacław MACKO w m. Piła,
- grób ppłk pil. mgr. inż. Grzegorz JUŁGA, mjr pil. mgr. inż. Paweł ZDUNEK w m. Piła.
Na grobach złożono kwiaty oraz zapalono symboliczny znicz.

21. Baza Lotnictwa Taktycznego Świdwin oraz 1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO Świdwin.
Pamięć o zmarłych to część naszej tradycji i kultury narodowej ,to dowód szacunku dla tych , którzy od nas odeszli. Pamięć o oddaniu życia jaką polscy żołnierze złożyli w walkach na różnych frontach i podczas pokojowej służby winna być wieczna i niezapomniana.
Tradycją naszej Jednostki stało się że, jak co roku w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych oraz Narodowym Świętem Niepodległości w dniu 31.10.2017 r. delegacja żołnierzy z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego odwiedziła groby naszych zmarłych żołnierzy, gdzie zapalone zostały znicze i złożone kwiaty .


2017-11-02 19:33 Żołnierska Pamięć, Drawsko Pomorskie, Mirosławiec, Świdwin

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.