Żołnierze jadą do Iraku (VI zmiana PKW IRAK)

31 stycznia 2019 r. w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyła się uroczystość pożegnania żołnierzy VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego IRAK, którzy już niebawem rozpoczną misję szkoleniową w Iraku.

Czwartkowa uroczystość pożegnania żołnierzy VI zmiany PKW IRAK została przeprowadzona w koszarach „Błękitnej” Brygady. Żegnając wyjeżdżających generał brygady Piotr Trytek podkreślił ogromną rolę Wojska Polskiego w budowaniu pokoju oraz stabilizacji w Iraku. „Obecność polskich żołnierzy jest potrzebna w najbardziej zapalnych miejscach Bliskiego Wschodu, także w Iraku – bo stwarza szansę na pokojowe współistnienie narodów, które od pokoleń pozostają w konflikcie polityczno – religijnym” – zaznaczył generał Trytek.

Gotowość żołnierzy do wykonania nawet najtrudniejszych zadań podczas misji zaakcentował Dowódca VI zmiany PKW IRAK pułkownik Mariusz Janikowski -  „Intensywne szkolenie, które jest za nami niewątpliwie przyczyni się do tego, że 6 miesięcy służby w Iraku minie szybko, dlatego nie będę mówił „żegnajcie”, a „do zobaczenia”, kiedy to w tym samym składzie, ale bogatsi o doświadczenia powrócimy, a ja zamelduję wykonanie zadania” – podsumował pułkownik Janikowski.
Ostatnim etapem pożegnalnej ceremonii było podpisanie protokołu podporządkowania kontyngentu Dowództwu Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych oraz defilada pododdziałów 12 Brygady Zmechanizowanej.

Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski


Źródło: 12 Brygada Zmechanizowana
2019-02-03 10:08 12 BZ, Błękitni, IRAK, Misje Pokojowe, ONZ

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.