Żołnierze szkolili POLICJANTÓW

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie doskonalili swoje umiejętności w zakresie taktyki poruszania się pododdziałów Policji w terenie otwartym. Funkcjonariusze ćwiczyli pod okiem doświadczonych żołnierzy z 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie.

Oddział Prewencji Policji w Szczecinie to jednostka licząca ponad 300 policjantów. Funkcjonariusze OPP w Szczecinie pełnią służbę na terenie województwa oraz całego kraju, także w systemie alarmowym.
Biorą również udział w szkoleniach i symulacjach, których celem jest doskonalenie współdziałania Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie z innymi służbami i podmiotami pozapolicyjnymi, odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa w warunkach wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia.

Tym razem, dzięki współpracy zachodniopomorskiej Policji z „Błękitną Brygadą”, szkolenie z tzw. zielonej taktyki odbyło się na obiektach wojskowych i przeprowadzone zostało przez żołnierzy, którzy wielokrotnie brali udział w misjach poza granicami naszego kraju.
Głównym celem szkolenia było profesjonalne przygotowanie funkcjonariuszy OPP w Szczecinie do przeprowadzenia działań pościgowych za niebezpiecznym i uzbrojonym przestępcą.
Podczas ćwiczeń wystąpiły również elementy topografii i pracy na mapach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku ran postrzałowych.

Tekst i zdjęcia: asp. Alicja Bierbasz - Krawczyk/AG


Źródło: Policja Zachodniopomorska
2018-04-23 10:15 12 Brygada Zmechanizowana, POLICJA, Zielona Taktyka, szkolenie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.