Żołnierze ZŁOCIENIECKIEJ Brygady Zmechanizowanej bronią POLSKIEGO wybrzeża

Obrona wybrzeża morskiego w wykonaniu 2 Brygady Zmechanizowanej w ramach ćwiczeni BALTOPS 18.

2 Kompania Zmechanizowana w terminie 3-15.06.2018 na Poligonie w Ustce bierze czynny udział w największym w tej połowie roku ćwiczeniu na morzu bałtyckim BALTOPS 18.

W 2018 roku odbywa się już 46. edycja największych manewrów morskich na Bałtyku. Polska uczestniczy w BALTOPS już po raz 28.
Jest to ćwiczenie międzynarodowe, oparte w głównej mierze na wspólnych działaniach morskich, ze szczególnym uwzględnieniem poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych, wojny minowej, obrony powietrznej oraz operacji desantu morskiego.

Dowódca kompanii por. Karol Jakubowski wraz ze swoimi żołnierzami prowadzi działania związane z obroną wybrzeża morskiego i odparciem desantu morskiego jako siły OPFOR.
W ramach przygotowań żołnierze spędzają wiele godzin na bardzo intensywnym i wyczerpujących zajęciach aby na wysokim poziomie zrealizować powierzone zadania.

Najważniejsza faza ćwiczenia realizowana będzie przez poddział w terminie 7-12.06.2018 kiedy to rozpocznie się desant morski w wykonaniu żołnierzy armii USA.


Źródło: 2 Brygada Zmechanizowana Złocieniec
2018-06-09 09:47 2 Brygada Zmechanizowana, Złocieniec, USTKA, Obrona wybrzeża, desant

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.